5 prostych i zdrowych sposobów na dodanie drobiu do swojej diety

Drób jest najbardziej wszechstronnym pożywieniem w porównaniu z wołowiną czy wieprzowiną. Dostępne są różne rodzaje drobiu, który charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Jeśli chodzi o zawartość białka, drób bije na głowę wszystkie inne mięsa.

W naszej diecie możemy wykorzystywać pięć rodzajów drobiu: kurczaka, indyka, kaczkę, przepiórkę i strusia. Drób uważany jest za czyste mięso, ponieważ nie zawiera cholesterolu.

Problem z drobiem polega jednak na tym, że nie jest on uważany za niezbędne białko, dlatego powinniśmy dodawać go do naszej diety w minimalnych ilościach. Omówmy zatem zdrowe sposoby na dodanie drobiu do diety.

Kurczak z warzywami

Jest to najpopularniejszy sposób przyrządzania i spożywania drobiu. Jeśli chcesz dodać do swojej diety więcej warzyw, wypróbuj przepis na kurczaka z warzywami.

Przepis ten można przygotować na różne sposoby. Po pierwsze, można po prostu wymieszać składniki, ale są też dwa różne sposoby. Można go przygotować w mikrofalówce lub na patelni.

Mikrofalówka

W tym przepisie wystarczy umieścić kawałki kurczaka wraz z warzywami. Dodajemy do nich sól, pieprz, masło i olej, a następnie gotujemy przez 4-5 minut. Teraz możesz zjeść go w takiej postaci lub doprawić i zrobić z niego zupę.

Patelnia

Najpierw rozgrzej masło i olej na patelni. Następnie wlej wodę na patelnię, a potem dodaj do niej przyprawy i kurczaka. Gotować do momentu odparowania wody, a następnie dodać warzywa. Podgrzewaj przez 3 do 4 minut i możesz się nim delektować.

Indyk i fasola

W tym przypadku fasola wzbogaca potrawę o składniki odżywcze i sprawia, że posiłek jest zdrowy. Indyka gotuje się w zależności od potrzeb dania. Najpierw można go podsmażyć na maśle, a następnie dodać do niego przyprawy.

Następnie dodaje się fasolę i gotuje do momentu odparowania wody.

Kaczka z makaronem

W tym przypadku kaczka zostanie przygotowana w formie stir fry. Najpierw trzeba pokroić kaczkę na małe kawałki, a następnie dodać ją do sosu.

Gotować ją przez minutę, a następnie dodać do niej makaron i warzywa. Podgrzewaj przez 2 do 3 minut i smacznego.

Strusie

Struś jest jednym z najdroższych ptaków dostępnych na rynku. Ptak ten jest bardzo wytrzymały i ma dużo tłuszczu. Można go kupić w Internecie i przyrządzić z niego potrawkę stir fry.

Najpierw należy ugotować strusia ze skórą i kością, a następnie pokroić go na małe kawałki. Dodać do niego przyprawy i olej, a następnie gotować przez 5-7 minut.

Wnioski:

Tak więc, jest to pięć łatwych i zdrowych sposobów na dodanie drobiu do swojej diety. Wypróbuj te przepisy i ciesz się posiłkiem.