Jak zrobić zdrową sałatkę Cezar?

Pewnie wiele słyszeliście o zdrowej sałatce Cezar, ale być może macie jakieś pytania dotyczące składników, które będą potrzebne do jej przygotowania. Wiem, że istnieje wiele wariantów przyrządzania sałatki Cezar, ale jest to najłatwiejsza i najsmaczniejsza sałatka, jaką można zrobić. Dressing jest bardzo podobny do zwykłej sałatki Cezar, a jedyną zmianą, jaką można w niej wprowadzić, są składniki.

Zobaczmy więc, jak można przygotować zdrową sałatkę Cezar.

Składniki:

Na dressing:

1 szklanka majonezu

2 łyżki octu

1 łyżeczka czosnku w proszku

Sól i pieprz

Na sałatkę:

3 filiżanki sałaty rzymskiej

2 filiżanki rozdrobnionej marchewki

1 filiżanka tartego parmezanu

¼ filiżanki grzanek

2 do 3 plasterków kurczaka

Przygotować dressing, mieszając wszystkie składniki razem. Jeśli nie masz pewności co do doprawienia, dodaj sól i pieprz, a następnie dobrze wymieszaj. Dressing jest gotowy, a teraz przygotujmy sałatkę. Umyj dokładnie sałatę i porwij ją na kawałki. Polej ją połową dressingu i mieszaj, aż się dobrze wymiesza. Następnie dodać resztę składników i dobrze wymieszać. Przed podaniem odstawić sałatkę na kilka godzin. Dzięki temu smaki dobrze się połączą.

Wnioski:

Cóż, to było wszystko na temat zdrowego przepisu na sałatkę Cezar. Jeśli szukasz szybkiego przepisu na tę sałatkę, to jesteś we właściwym miejscu. Postaramy się zrobić ją ponownie na przyjęciach obiadowych, a także na spotkaniach rodzinnych.