Jak zrobić słoiki z burakami i zamrozić je na zimę

Czy myślisz, że słoiki z burakami są bardzo łatwe do zrobienia i nie są drogie? Mylisz się, jeśli nie masz pojęcia, jak je zrobić.

Burak to jedno z najzdrowszych warzyw, które zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Jest bogatym źródłem witaminy C, B6, wapnia i potasu.

Buraki są stosowane jako środek leczniczy w przypadku wielu chorób, w tym raka. Czerwony kolor buraków zawdzięczają obecności silnych przeciwutleniaczy.

We współczesnym świecie warzywa nie są popularne ze względu na wysoką cenę i małą dostępność. Trzeba więc znaleźć najtańszą i łatwą metodę wykorzystania ich w codziennych posiłkach.

Przygotowanie słoików z burakami nie jest trudne, jeśli ma się pojęcie o ich przyrządzaniu i wykorzystaniu. Kiedy jednak zaczniesz, przekonasz się, że przygotowanie słoików jest trudniejsze, niż myślisz.

Przygotuj słoiki przed zamrożeniem

Przed zamrożeniem należy przygotować słoiki, ponieważ do zamrożonych słoików nie można niczego włożyć.

Aby przygotować słoiki, należy dokładnie umyć buraki i pokroić je w kostkę. Następnie umieścić je w głębokim garnku i zalać wodą. Trzymaj zamkniętą pokrywkę przez 5 minut. Odcedzić wodę i odstawić buraki na bok.

Krojenie buraków

Gdy buraki są już gotowe, nabierz je na dużą łyżkę. Usunąć liście z buraków i pokroić je w drobną kostkę. Następnie odłożyć buraki na bok.

Aby przygotować słoik do konserwowania, weź pojemnik z szerokim otworem i napełnij go burakami. Upewnij się, że buraki są ciasno upakowane. Nie dodawaj zbyt dużo wody, ponieważ zwiększy to wagę buraków i sprawi, że będą ciężkie.

Zamrażanie słoików

Napełnij miskę wodą i zamroź ją. Wyjąć zamrożoną wodę i umieścić ją w rondlu. Postaw patelnię na kuchence i podgrzewaj ją przez kilka minut.

Gdy płyn będzie gorący, zacznij przelewać wodę z jednego naczynia do drugiego, aż osiągniesz pożądaną ilość. Umieść słoiki w wodzie i trzymaj je przez 10-15 minut. Gdy będą gotowe, wyjmij je i postaw na stole.

Gdy słoiki ostygną, zacznij napełniać je burakami. Do napełniania słoików użyj lejka. Jeśli chcesz, możesz dodać do słoików miód lub inny słodzik. Następnie szczelnie zawiń wypełnione słoiki i umieść je w zamrażarce.

Przechowywać i cieszyć się

Po zakończeniu przygotowań możesz cieszyć się słoikami z burakami przez wiele miesięcy.

Wnioski:

Omówiliśmy proste i skuteczne wskazówki, jak zrobić słoiki z buraków. Są to najlepsze wskazówki, jak wykorzystać buraki jako zdrowy składnik.

Teraz musisz wypróbować te słoiki z burakami i podzielić się swoją opinią. Jestem pewna, że ich smak przypadnie Ci do gustu.