Pączki staropolskie Przepis

Pączki to rodzaj smażonego chleba, który jest pyszny i większość ludzi lubi go jeść. Jeśli chcesz spróbować przepisu na pączki staropolskie, to jest to właściwe miejsce dla Ciebie.

Zawsze chciałam przygotować staropolskie pączki, ale nie byłam pewna, jak to zrobić. Ale teraz nie muszę już szukać przepisu na pączki staropolskie, ponieważ mam dla Was odpowiedni przepis.

Składniki:

1 szklanka mąki uniwersalnej

1/4 szklanki cukru

2 jajka

3 łyżki stołowe roztopionego masła

Przesiej mąkę z cukrem do dużej miski. W średniej misce ubij jajka. Zrób wgłębienie na środku mąki, dodaj jajka i wymieszaj widelcem na gładką masę. Wmieszaj roztopione masło i kontynuuj mieszanie, aż ciasto będzie gładkie.

Dodaj tyle oleju, aby pokrył dno dużej patelni. Podgrzewaj olej na średnim ogniu, aż będzie gorący, a termometr do smażenia osiągnie temperaturę 350 stopni.

Pracując partiami, nakładaj łyżką po 1 łyżce ciasta na olej. Smażyć przez około 2 do 3 minut lub do uzyskania złotobrązowego koloru. Odwróć pączki i smaż przez około 30 sekund. Wyjąć pączki z oleju i odsączyć na talerzu wyłożonym ręcznikiem papierowym.

Podawać pączki na ciepło z cukrem pudrem.

Wnioski:

Jest to smaczny przepis na staropolskie pączki. Jest to prosty i łatwy do wykonania przepis. Będę je robił jeszcze nie raz i cieszył się ich smakiem.